Skip to content

Mesafeli Satış Sözleşmesi

SATICI’YA AİT BİLGİLER

Unvanı : SİNEM BAZMANOĞLU

Adres   : Hastane Mh. Hadımköy İst. Cad. No:60 Arnavutköy / İstanbul

Telefon : 0533 450 41 54

E-posta : [email protected]

SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNLERE  AİT  TEMEL  ÖZELLİKLER

Elektronik ortamda alınan ürün ya da ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka ,renk ve içerikleri alışveriş ekranında görüldüğü ve belirtildiği gibidir.

FİYAT, ÖDEME VE TESLİMAT BİLGİLERİ

Elektronik ortamda alınan ürünlerin satış bedelleri  alışveriş ekranında görüldüğü ve belirtildiği gibidir. 

Ekranda kupon kodu şeklinde görülen kısım;alıcının yaptığı sipariş durumuna göre alıcıya,satıcı’nın uygun gördüğü zamanlarda,uyguladığı kampanyalara  verilebilecek indirim ile ilgili oran ve numaranın yazılacağı kısım olup, yapılan alışveriş miktarına  göre alıcı’nın mail adresine gönderilecek bilgide, indirim oranı ve kupon numarası bir sonraki alışverişte kullanılmak ve bu kısıma girilmek  üzere Alıcı’ya bildirilecektir.

18 yaşından küçük kişiler ve kısıtlılar evcadisi.com adresinden alışveriş yapamazlar. 

ÖDEME BİLGİLERİ, TESLİMAT BİLGİLERİ

Skinnypasta.com.tr adresinden yaptığınız alışverişler için ödemeler kredi kartı ile veya Alıcı’nın banka hesabından Havale ve /veya EFT yoluyla gerçekleştirilebilmektedir.


Havale veya EFT ödemesi gerçekleştiğinde sipariş işleme alınacak ve ödemenin banka hesaplarına intikali sonrası, sipariş konusu ürün kargoya teslim edilip , e-mail yoluyla Alıcı’ya kargoya teslim olduğu şeklinde bilgilendirme yapılacak ve ürün en geç 7 iş günü içersinde Alıcının eline ulaşacaktır.

Siparişin verilmesinden sonra 3 gün içinde  Havale ve /veya EFT ‘nin belirtilen hesaba ulaşmaması halinde satış gerçekleşmez ve siparişler otomatik olarak iptal edilir.

Ürünün teslimi, siparişin verilip, sözleşmenin internet ortamında onaylanması ve banka havalesi ile yapılan ödemelerde ödemenin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren en geç yedi iş günü içinde kargoya verilmek suretiyle yapılacaktır. Sipariş konusu bütün ürünler Alıcı tarafından internet sitesine üyelik sırasında bildirilen kişi ve adrese teslim edilmek üzere kargo firmasına verilir.

Alışveriş ekranında sipariş notu bölümüne; alıcı,teslimini istediği ürünün hediye olup olmadığını,ürünün teslim edilmesini istediği adrese ,belirli bir iş ya da tatil günü ya da belirli saatler içersinde teslimi konusundaki isteklerini  yazabileceği kısımdır.

Teslimat masrafları (kargo ücreti vb.) Alıcı’ya aittir. SATICI satış anında yürüttüğü ve Skinnypasta.com.tr internet sitesinde şartlarını ilan ettiği kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu teslimat masraflarının tamamını yada bir kısmını Alıcı’ya yansıtmayabilir.

Teslim anında Alıcı’nın adresinde bulunmaması halinde veya genel olarak teslimatın kabul edilmemesinden Satıcı sorumlu tutulmaz. 

Kargo Alıcı’ya teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek herhangi bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerin durumu kontrol edilmelidir. Ürünlerde bir hasar görüldüğü durumda, Alıcı ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını istemek zorundadır. Kargo kabul edilmemiş ve söz konusu tutanak da tutulmuş ise durum tutanağın Alıcı’da kalan kopyası ile birlikte en kısa sürede Satıcı’ya sözleşmede belirtilen iletişim araçları kullanılarak derhal bildirilmelidir.

Alıcı tarafından kargodan tutanak tutturulmaksızın itirazsız teslim alınan ürünlerin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

Satıcı haklı bir nedenle Sözleşme konusu Ürün/hizmeti tedarik edemeyeceğinin anlaşılması halinde Alıcı’yı bilgilendirerek onayını almak sureti ile eşit kalite ve fiyatta başka bir mal/hizmeti tedarik edebilir.

CAYMA HAKKI VE KULLANIM BİLGİLERİ

Mal/ürünün , ambalaj ve içeriğinin kargoda  hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkına sahiptir.Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren  7 (yedi) gün içinde kullanabilir.

İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ

Alıcı, satın aldığı ürünlerle ilgili talep ve şikayetlerini Satıcı’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için Satıcı sorunu uzlaşma yolu ile çözümlemeyi dener,ancak; Alıcı, dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve belirlenen parasal sınırlar dahilinde, Tüketicilerin mal/hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. 

GEÇERLiLiK

İş bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgiler ve Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Alıcı’nın işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Alıcı tarafından skinnypasta.com.tr isimli  Internet Sitemizde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra ,Alıcı tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların Sözleşme’den doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır.

Bu Sözleşme’den ve/veya uygulanmasından doğabilecek hertürlü uyuşmazlığın çözümünde Satıcı kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur.

Alıcı, bu Sözleşme’de ve ayrılmaz parçasını oluşturan sipariş-sözleşme ön bilgilendirme formunda yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satışa konu Ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu Ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda önceden bilgi sahibi olduğunu, ön bilgileri internet sitesi’nde elektronik ortamda görmesinin ve teyidin yanı sıra elektronik postasına gönderildiğini, böylece tüm bunlara elektronik ortamda teyit-onay vererek ürünü sipariş ve işbu Sözleşme hükümlerini kabul ettiğini beyan eder.